Ako si pomôcť pri nakladaní invalidného vozíka do auta | Zdviháky pre vozíčkarov

Každý, kto niekedy sprevádzal imobilnú osobu a pomáhal jej pri presadaní do auta, vie, že to vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Okrem samotnej osoby totiž do auta vo väčšine prípadov treba naložiť aj invalidný vozík, ktorý vie byť naozaj ťažký. Existuje, samozrejme, mnoho modelov, ešte stále je však vysoký počet z nich veľmi ťažkých a neskladných. Pomoc pri nakladaní vozíka do auta je preto naozaj vítaná. Aké sú vaše možnosti?

Nájazdové rampy pre imobilných

Jednoduchý princíp nájazdovej rampy je známy asi každému. Vďaka týmto rampám nemusíte vozík dvíhať vlastnými rukami, ale jednoducho ho vytlačíte po rampách až do auta. Výborne poslúžia pri dodávkach alebo autách so zdvihnutým kufrom, ale nestratia sa ani pri klasických osobných automobiloch. Rampy si môžete zhotoviť aj doma, prípadne použiť dve rovnaké drevené dosky, pre väčšiu bezpečnosť a pohodlnosť však odporúčame špeciálne skladacie rampy z pevného materiálu, ktoré ľahko zložíte a môžete ich vziať v aute so sebou kdekoľvek.

Osobný zdvihák do auta

Vďaka osobným zdvihákom do auta je možné celý proces nakladania invalidného vozíka výrazne zjednodušiť. V podstate už nie je potrebné vynakladať žiadnu námahu, pretože moderné zdviháky sú elektronicky ovládateľné a napájané z autobatérie, takže všetko hravo zvládnete pomocou jednoduchého ovládania. Osobné zdviháky do auta sa dajú upevniť na ktorékoľvek dvere, dokonca aj na kufor. Vedia tak naložiť osobu, rovnako ako invalidný vozík. Presadanie z invalidného vozíka si vďaka tomu už nevyžaduje toľko námahy.

Invalidný vozík čo najviac odľahčite

Niektoré vozíky sú robustné a ťažké, iné menšia a ľahšie. Každý z nich sa však dá aspoň do určitej miery zložiť, prípadne rozložiť. Ak je pre vás celý vozík príliš ťažký, zistite, či sa nedajú najťažšie časti z vozíka odopnúť a zdvihnúť samostatne. Niekedy pomôže vozík, naopak, zložiť. V kompaktnejšej podobe sa dá často lepšie uchytiť a jeho dvíhanie je tak bezproblémovejšie.

Potrebujete upraviť osobné auto na bezbariérové riešenie?

Kontaktujte nás na bezplatnej infolinke: 0800 199 060, na ktorej vám veľmi radi poradíme s vašou vývou.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Share: