Úprava auta pre ZŤP osobu pomocou osobného zdviháku

Úprava auta pre ZŤP

 

Viacerí ste nás už viackrát oslovili, či by sme Vám mohli priblížiť úpravu áut pre imobilných, lebo si neviete predstaviť, čo všetko od nej môžete očakávať, resp. či by ste sa jej mali obávať. Preto sme sa rozhodli nafotiť Vám jednu z inštalácií frekventovane žiadaného osobného zdviháku SMART TRANSFER.

 

Úprava auta pre vozíčkara

 

Bezbariérové vozidlo – pri správnej úprave však zdvihák môžete používať aj doma

Obávať sa nemusíte ani trošku. Takéto inštalácie robíme veľmi často a nehrozí, že by sme počas nich nejaké vozidlo poškodili. Takže v  prípade, že potrebujete alebo chcete autom prevážať imobilnú osobu, zdvíhacie rameno SMART TRANSFER je veľmi praktickým riešením. Pomocou neho dokážete takúto osobu premiestniť z invalidného vozíka na štandardné sedadlo v aute.

V tomto prípade sme ho inštalovali do vozidla Dacia Duster. Veľkou výhodou zdviháku SMART TRANSFER je jeho univerzálnosť a kompatibilnosť s väčšinou automobilových značiek a modelov áut, takže ho vieme prispôsobiť takmer každému typu. Pri špecifických úpravách sa dokonca dá využívať aj v domácnosti. Klientov zároveň teší, že samotná úprava auta pre ZŤP je pomerne rýchla a jednoduchá a vozidlo si reálne nevyžaduje veľké technické zásahy do interiéru.

 

Bezbariérová vozidlo pre imobilných

 

Tak ako ste už medzičasom z priložených záberov určite postrehli, tento zdvihák pozostáva z dvoch častí – z pevnej a z pohyblivej. Pevnú časť upevňujeme priamo do rámu auta. Pohyblivú časť predstavuje samotný zdvihák, pomocou ktorého budete (elektrickým ovládačom) imobilnú osobu zdvíhať a presúvať z a do auta. Tým, že túto pohyblivú časť viete jednoducho demontovať, väčšina klientov ju preváža v kufri svojho vozidla.

 

 

Ideálne upravené auto pre vozíčkara

Ak by ste si poznatky o osobnom zdviháku do auta chceli sprehľadniť, prikladáme základné informácie o praktickom pomocníkovi v kocke:

 • certifikované zariadenie,
 • bezpečný presun imobilnej osoby,
 • šetrný prístup ku ošetrovateľovi, resp. opatrovateľovi, šoférovi (zdvihák je ovládateľný elektronicky, napája sa na autobatériu, imobilnú osobu tak treba len zaistiť bezpečnostnými pásmi a zdvihák ju premiestni z invalidného vozíka až na sedadlo auta a naopak),
 • inštalovať sa dá tak na predné ako aj na zadné sedadlá,
 • rýchly priebeh inštalácie (obvykle nezaberie viac než 3-4 hodiny),
 • nosnosť 150 kg.

 


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Share: